Kodėl reikalingas LEI kodas?
Siekiant užtikrinti skaidresnę finansų rinką, reikalingas juridinio asmens identifikatoriaus (LEI) numeris arba kodas. Iniciatyva buvo sukurta po 2008 m. pasaulinės finansų krizės, tikintis ateityje išvengti panašaus masto pasaulinių ekonominių sukrėtimų. LEI kodas yra būtinas juridiniams asmenims, veikiantiems šiuolaikinėje finansų sistemoje. Įmonės LEI įraše bus pateikta vieša informacija, kuria galima naudotis pasaulinėje duomenų bazėje.
Kodėl buvo sukurtas LEI?
Pasaulinę LEI sistemą (GLEIS) 2011 m. sukūrė G20, taip reaguodamas į 2008 m. pasaulinę finansų krizę. Tuomet tapo akivaizdu, kad reikia skaidresnės finansų sistemos.
Juridinio asmens identifikatorius (LEI) – tai unikalus numeris, kitaip vadinamas kodu, pagal kurį pasaulinėje duomenų bazėje galima identifikuoti bet kurią organizaciją ir (arba) juridinį asmenį. LEI kodą sudaro 20 raidžių ir skaičių kombinacija.
Kaip ir mes, piliečiai, turime tam tikrą asmens kodą, taip ir jūsų įmonė dabar turėtų turėti visuotinį identifikavimo kodą.
Koks LEI tikslas?
LEI paskirtis paprasta – jis padeda nemokamai atpažinti juridinius asmenis visame pasaulyje prieinamoje duomenų bazėje. Taip užtikrinamas didesnis tarptautinių sandorių saugumas, sutrumpinami „pažink savo klientą“ (angl. „Know Your Customer“, KYC) procesai ir didinamas pasaulinės finansų sistemos skaidrumas.
Įmonės LEI įraše pateikiami vieši duomenys, pavyzdžiui, pavadinimas, adresas, registracijos vieta, ar įmonė yra filialas, ar priklauso kitai motininei įmonei. Prie duomenų bazės galėsite prisijungti naudodamiesi LEI registro paieškos priemone.
Kas nutiks, jei neatnaujinsiu savo LEI?
LEI yra ISO standartas, kurio pirmiausia reikalaujama iš visų juridinių asmenų, atliekančių finansinius sandorius arba veikiančių šiuolaikinėje finansų sistemoje, ypač JAV, Jungtinėje Karalystėje ar ES.
Šūkis „Nėra LEI – nėra prekybos“ kalba pats už save. Jei neturėsite LEI kodo, jūsų sandoriai bus blokuojami.
Šiuo metu tarp juridinių asmenų, kuriems neabejotinai reikalingas LEI, yra finansų įstaigos, pavyzdžiui, finansų maklerio įmonės, bankai, investicinės ir draudimo bendrovės ir kredito unijos. Nors iš asmenų nereikalaujama, jį turėti.
Turėdami LEI užtikrinate, kad jūsų verslas atitinka 184 tarptautines taisykles, pagal kurias visame pasaulyje privaloma naudoti juridinio asmens identifikatorių (LEI), ir tai padeda supaprastinti prisijungimą prie įvairių finansų įstaigų.
Kam reikalingas LEI, sužinokite daugiau informacijos apie tai čia.
Kaip gauti LEI?
Sukūrusi G20 koncepciją, Finansinio stabilumo taryba (angl. „Financial Stability Board“, FSB) paskyrė naują ne pelno organizaciją – Pasaulinį juridinio asmens identifikatoriaus fondą (GLEIF), kuris šią sistemą ir prižiūrės. Fondas neišduoda kodų. Juos suteikia valstybinių ir privačių įmonių, veikiančių kaip vietiniai veiklos padaliniai (angl. „Local Operating Units“, LOU), tinklas. Be to, norėdami gauti LEI kodą, turite kreiptis į LEI registracijos agentą.
Mūsų užduotis – suteikti jums informaciją apie LEI, tvarkyti duomenis ir valdyti LOU bei juridinių asmenų komunikaciją. Vertiname jūsų laiką ir įdėjome daug darbo, kad taptume greičiausiu LEI paslaugų teikėju.
Pagrindinės išvados
- Pasaulinė LEI sistema sukurta kaip patikimas informacijos šaltinis, suteikiantis unikalius identifikatorius visiems subjektams, vykdantiems finansinius sandorius visame pasaulyje.
- Reikalingas LEI kodas, kurį galima gauti per oficialų LEI registracijos agentą.
- Viešai prieinama LEI duomenų bazė yra nemokama ir joje pateikiama autentiška informacija apie jūsų partnerius.
- „Nėra LEI – nėra prekybos.“