DUK

Juridinio asmens identifikatorius (LEI) – tai 20 simbolių raidinis-skaitinis kodas, skirtas identifikuoti juridinius asmenis visame pasaulyje. Kiekvienas LEI kodas yra unikalus ir išskirtinis: jis suteikiamas įmonei vieną kartą ir negali būti išduodamas jokiai kitai įmonei.

Juridinio asmens identifikatorius (LEI) nepakeičia įmonės nacionalinio registracijos kodo.
Nuo 2018 m. sausio 3 d. juridiniai asmenys privalo turėti juridinio asmens identifikatorių (LEI), jei jie sudaro sandorius reguliuojamoje rinkoje, daugiašalėje sistemoje ar kitose platformose.

LEI paraiška privaloma visiems juridiniams asmenims, ketinantiems dalyvauti finansų rinkos sandoriuose, susijusiuose su bet kokios formos vertybiniais popieriais ar išvestinėmis finansinėmis priemonėmis. Tokių finansinių priemonių pavyzdžiai yra akcijos, obligacijos, ETF, išankstiniai valiutos keitimo sandoriai, apsikeitimo sandoriai ir palūkanų normų apsikeitimo sandoriai ir kt.
LEI registras paprastai išduoda juridinio asmens identifikatoriaus (LEI) kodą per 24 valandas. Tačiau tai gali užtrukti vos 1–3 valandas, jei tik iš jūsų įmonės skubiai gausime mokėjimą ir papildomus dokumentus (jei jų reikia).
Juridinio asmens identifikatorius (LEI) buvo sukurtas po 2008 m. pasaulinės finansų krizės, siekiant padėti sukurti ir išlaikyti pasaulinį standartą, pagal kurį būtų galima unikaliai identifikuoti juridinius asmenis, dalyvaujančius finansiniuose sandoriuose.

Pagal LEI sistemą siekiama sukurti nuoseklų, visuotinai priimtiną finansinių sandorių šalių identifikavimo metodą, norint sumažinti riziką ir padidinti pasaulinės finansų sistemos skaidrumą.
Išduotas juridinio asmens identifikatorius (LEI) galioja vienerius metus. Norint užtikrinti tolesnį galiojimą, LEI turi būti atnaujinamas kasmet. Siekdami supaprastinti šį procesą, siūlome daugiamečius sprendimus, leidžiančius pratęsti galiojimo laikotarpį ir nereikalaujančius kasmetinio atnaujinimo.

Neatnaujinus LEI, jo galiojimas baigiasi. Dėl to gali kilti problemų atliekant finansines operacijas ir vykdant ataskaitų teikimo prievoles, o tai gali lemti, kad finansų įstaigos gali atmesti operacijas ir skirti baudas už teisės aktų reikalavimų nesilaikymą.

Pasibaigusį, t. y. baigusį galioti LEI galima bet kada atnaujinti.
Juridinio asmens identifikatorius (LEI) yra universalus viešas identifikatorius, pripažįstamas ir galiojantis visose pasaulio jurisdikcijose.
Juridinio asmens identifikatoriaus (LEI) įrašas yra viešas. Jame pateikiama informacija apie juridinį asmenį, pavyzdžiui, jo pavadinimas, adresas, nuosavybės struktūra ir kiti duomenys, padedantys identifikuoti subjektą ir jo ryšius su kitomis organizacijomis. Jame taip pat pateikiama informacija apie LEI emitentą ir LEI statusą.

Jei norite sužinoti daugiau, panagrinėkite LEI paieškos įrankį.
Pasaulinis juridinių asmenų identifikatorių fondas (GLEIF) prižiūri Pasaulinį indeksą – viešai prieinamą visų LEI ir su jais susijusios informacijos apie subjektus duomenų bazę. Norėdami susipažinti su GLEIF duomenų baze, apsilankykite jų svetainėje arba naudokitės mūsų paieškos įrankiu.

Tereikia įvesti LEI kodą arba įmonės pavadinimą, susietą su LEI, ir duomenų bazėje bus pateikta dabartinė būklė ir kita svarbi informacija.
LEI kodus suteikia vietiniai veiklos padaliniai (LOU). LOU dažnai bendradarbiauja su registracijos agentais, kurie tiesiogiai LEI kodų neišduoda, bet teikia naudingą pagalbą juridiniams asmenims LEI kodų registravimo, atnaujinimo ir perleidimo procesų metu, atlikdami konkrečias užduotis.

LEI registras yra Ubisecure Oy (RapidLEI) LEI: 529900T8BM49AURSDO55 registracijos agentas.
Galite pasirinkti naują LEI paslaugų teikėją bet kuriuo metu – pasaulinė LEI sistema palaiko sveiką konkurenciją tarp emitentų ir registratorių juridinių asmenų labui.

LEI perleidimas nieko nekainuoja ir gali būti atliktas per septynias dienas.
Priimamos LEI paraiškos fondams. Jei fondas nėra registruotas Lietuvos banke, kaip įmonės numerį įrašykite „N/A“.
Jei kreipsitės dėl LEI išdavimo fondui, jūsų subjekto duomenys bus tikrinami registre, pavyzdžiui, Lietuvos banke.

Mes turime teisę susisiekti su jumis ir paprašyti papildomų dokumentų, patvirtinančių juridinį pavadinimą, juridinį adresą, pagrindinę įsteigimo datą ir pasirašančių asmenų vardų ir pavardžių.