Kas yra LEI kodas?
LEI kodas – tai 20 simbolių kodas, pagrįstas Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) parengtu ISO 17442 standartu. LEI kodas nurodo svarbią informaciją, kuri suteikia skaidrumo dalyvaujant finansiniuose sandoriuose, pavyzdžiui, prekiaujant akcijomis, obligacijomis ar vykdant finansines operacijas užsienio valiutomis.
Kokią informaciją galima identifikuoti pagal LEI kodą?
Viešai prieinami LEI duomenys padeda aiškiai identifikuoti juridinius asmenis ir taip užtikrina didesnį skaidrumą pasaulinėje rinkoje. Pagal LEI kodą nurodomas subjekto teisinis pavadinimas, registras, kuriame subjektas įregistruotas, registracijos numeris, teisinė jurisdikcija, teisinė forma, subjekto statusas ir kontaktinė informacija, pvz., subjekto teisinis adresas ir būstinės adresas. Tai priskiriama 1-ojo lygio duomenims. Tai padeda suprasti, kas yra kas. LEI kodu taip pat pateikiama informacija apie subjekto nuosavybės struktūrą. Tai priskiriama 2-ojo lygio duomenims. Tai padeda nustatyti, kam priklauso juridinis asmuo ir ką valdo juridinis asmuo.
Pasak Pasaulinio juridinio asmens identifikatoriaus fondo (GLEIF), LEI kodas yra skirtas atsakyti į tris svarbiausius klausimus sudarant įmonės finansinį sandorį:
- kas yra kas,
- kas valdo ką,
- kas valdo tai.
Į šiuos klausimus galima atsakyti naudojantis 1-ojo lygio ir motininės įmonės (2-ojo lygio) duomenimis, kuriuos galima rasti atliekant LEI paiešką.
LEI kodo struktūra
LEI kodas yra standartizuotas pagal ISO sertifikatą 17442 ir susideda iš 20 skaičių ir raidžių kombinacijos.
- 1–4 skaičiuose visada nurodomas LEI išdavusios LOU ID.
- Skaičiai arba raidės 5–18 yra unikalūs kiekvienam subjektui.
- 19–20 numeriai skirti patikrai.
Kam reikalingas LEI kodas?
Juridinio asmens identifikatoriai (LEI) reikalingi bet kuriam juridiniam asmeniui, kuris reguliariai atlieka finansinius sandorius, įskaitant akcijų, obligacijų ir kitų vertybinių popierių pirkimą.
Finansų įstaigos, pavyzdžiui, bankai, investicinės ir draudimo bendrovės, kredito unijos ir finansų maklerio įmonės, privalo gauti LEI kodą. Pavyzdžiui, investicinės įmonės ir jų klientai ES privalo turėti LEI. ES valdžios institucijoms nurodyta atsisakyti sudaryti sandorius tarp investicinių įmonių ir klientų, jei abi šalys neturi LEI kodo.
Kelios pramonės šakos šiuo metu privalo pateikti paraišką dėl LEI. Kai kuriose jurisdikcijose taip pat reikalaujama, kad juridiniai asmenys įgytų LEI, kad juos būtų galima lengvai identifikuoti. Kam reikalingas LEI kodas, daugiau skaitykite čia.
Fiziniai asmenys yra išimtis ir jiems NEREIKALINGAS LEI kodas.
Simple terms
- LEI kodas – tai juridinio asmens identifikacinis numeris.
- Unikalus identifikavimo kodas, skirtas subjektams, kurie prekiauja finansų rinkose (akcijos, obligacijos, ateities sandoriai, finansinės operacijos, vykdomos užsienio valiutomis ir kt.).
- Kiekvienas rinkose sudarytas sandoris bus susietas su kita sandorio šalimi, turinčia LEI kodą.
- Naudoja reguliavimo institucijos finansų rinkoms prižiūrėti.
- Pasaulinis juridinio asmens identifikatoriaus fondas (GLEIF).
- LEI jungia finansų rinkas, įmones ir reguliavimo institucijas.
- GLEIF akredituotos LOU išduoda LEI kodą.
- NĖRA LEI – NĖRA PREKYBOS.
LEI kodo atnaujinimas
LEI kodą reikia atnaujinti kasmet. Tai reiškia, kad 2024-02-01 išduotas LEI turi būti atnaujintas iki 2025-02-01. Terminui praėjus, jūsų LEI taps neaktyvus iki tol, kol bus atnaujintas. LEI kodus būtina atnaujinti, kad pasaulinio LEI rezervo duomenys būtų aktualūs ir naujausi.
LEI registras siūlo atnaujinti LEI kodus vienerių, trejų arba penkerių metų laikotarpiui. Nepriklausomai nuo pasirinkto laikotarpio, likus mėnesiui iki apmokėtos galiojimo datos pabaigos gausite iš mūsų pranešimą, kad galėtumėte laiku atnaujinti savo LEI. Jei LEI kodas atnaujinamas keleriems metams, LEI registras atnaujins jūsų duomenis, remdamasis oficialiais įmonių registrais, ir atnaujins LEI kodą už jus. Siekiame, kad jūsų LEI duomenys būtų naujausi ir tikslūs.
LEI kodas – tai „taškų sudėjimas ant i“
GLEIF vizija – sukurti vieną universalų registracijos numerį visiems juridiniams asmenims visame pasaulyje. LEI suteiktų standartizuotus ir aukštos kokybės referencinius duomenis.
„Manome, kad galiausiai kiekvienas verslas turėtų turėti vieną tapatybę. O LEI padės pasiekti šį tikslą.“
Pasaulinis juridinio asmens identifikatoriaus fondas (GLEIF)
Kas gali išduoti LEI kodą?
GLEIF reglamentuoja LEI išdavimą, tačiau pati LEI kodų neišduoda. LEI kodus išduoda ir tvarko GLEIF akredituoti vietiniai veiklos padaliniai (LOU). LOU veikia kaip vartai juridiniams asmenims, norintiems gauti LEI kodą. GLEIF akredituotų LOU sąrašą rasite čia.
LOU bendradarbiauja su registracijos agentais. LEI registras yra LEI registracijos agentas. Pagrindinis mūsų tikslas – padėti gauti tikslią ir patikimą informaciją apie pasaulinę LEI sistemą, LEI kodų registraciją, atnaujinimą ir perkėlimą. Siekiame supaprastinti LEI paraiškų teikimo, perkėlimo ir atnaujinimo procesus. Be to, tarpininkaujame bendraujant tarp LOU ir LEI kodų siekiančių subjektų.
Taip pat reikėtų pabrėžti, kad LEI registracijos agento sėkmę lemia jo gebėjimas pasiūlyti puikias paslaugas ir konkurencingas kainas. Todėl mūsų požiūris yra orientuotas į tai, kad klientas būtų pirmoje vietoje.