Global Business Identifier (GBI) – Prekybos Transformacijos Iniciatyva

Border Interagency Executive Council (BIEC) sukūrė naują Evaluative Proof of Concept (EPoC), kuris ištestuos tris skirtingus subjektų identifikatorius ir nustatys, kuris derinys yra labiausiai optimalus unikaliam identifikavimui: pagrindiniai juridiniai asmenys, jų nuosavbės vaidmuo ir specifinės vietovės, pasaulinėje tiekimo grandinės funkcijoje. GBI EPoC ketina veikti Automatizuotoje Komercinėje Aplinkoje, su planais startuoti 2022 metų pavasarį.

Virtualios Prekybos Savaitės metu dalyviai stebėjo prezentaciją, kurioje U.S. Customs and Border Protection (CBP) pasakė, kad 2020 finansiniais metais buvo daugiau nei 365,000 aktyvių importo registro darbuotojų ir 16,500 muitinės tarpininkų. Nors šie dokumentų pateikėjai privalo pateikti produktų gamintojo/siuntėjo identifikavimo numerį visiems importams, CBP teigė, kad MID trūksta duomenų kokybės, išsamumo ir unikalumo, reikalingo tikslioms tiekimo grandinės įžvalgoms. Ši problema kelia nerimą dėl didelio skaičiaus siuntų, kurias tvarko CBP, kurios 2020 finansiniais metais apėmė 28.5 milijono krovininių konteinerių, 32.8 milijono importais ir 148 milijonais mažos reikšmės siuntas oru, plius 94 milijonais pervežtais sunkvežimiais.


GBI pateikti sprendimai

Legal Entity Identifier (LEI)

LEI yra 20-ties simbolių, raidžių ir skaičių identifikatorius su pagrindiniais informaciniais duomenų elementais, unikaliais konkrečiam juridiniam asmeniui.

Pagal 2022-04-13 duomenis, visame pasaulyje buvo išduoti 2.112,123 LEI identifikatoriai ir jų skaičius sparčiai auga.

Data Universal Numbering System (DUNS)

DUNS yra 9-ių simbolių numeris, sudarytas iš skaičių, ir netiesioginis identifikatorius, kuris identifikuoja unikalias verslo įstaigas su daugiau nei 200 informacinių duomenų elementų biblioteka.

Yra daugiau nei 300 milijonų DUNS numerių visame pasaulyje.

Global Location Number (GLN)

GLN yra 13-os simbolių identifikatorius, sudarytas iš skaičių, su kintančiais pagrindiniais duomenų elementų rinkiniais, pritaikomais pagal vietovę, funkcijas bei operacijas.

Virš 2-jų milijonų įmonių taiko GS1 įmonės standartus ir 100 milijonų produktų turi GS1 brūkšninius kodus.


GBI koncepcijos vertinamasis įrodymas

CBP pareiškė, kad tarp-agentūrinė darbo grupė jau kuria koncepcijos vertinimo įrodymą, kuris ištestuos pateikiamus sprendimus ir nustatys geriausią šių trijų subjektų identifikatorių derinį, kuris unikaliai identifikuoja nuosavybės teisę, konkretų verslą, pasaulines vietoves, tiekimo grandinės roles bei funkcijas. Savanoriai dalyvaujantys teste, turės per Automatinę Brokerio Sąsają pateikti visus tris gamintojo, pardavėjo ir siuntėjo identifikatorius (nesvarbu, ar jie yra, ar nėra tas pats subjektas). Identifikatorių pateikimas platintojui, eksportuotojui bei pakuotojui  išliks neprivalomas. Tačiau iki kol nebus atliktas išsamus testo įvertinimas, MID vis tiek bus privalomas ir priimamas lygiagrečiai.

Į testą bus įtrauktos 10 šalių: žemyninė Kinija, Australija, Kanada, Naujoji Zelandija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Meksika, Vietnamas, Italija ir Singapūras.

Į testą bus įtrauktos 6 produktų kategorijas: alkoholis, medicininiai prietaisai, asmeniniai daiktai, jūros gėrybės, žaislai ir JAV grąžintos prekės.

Todėl dalyvauti gali prekybos nariai, kurie vykdo verslą vienoje iš paminėtų šalių bei importuoja vienos iš šių kategorijų prekes.